Informacje o grze NFS Underground 2

Gry wyścigowe przeżywają ostatnio swój renesans. Z roku na rok podaje się coraz dobrze prac, na jakie warto zwrócić uwagę. Do sprzedaży trafiają także te nastawione na punkty zręcznościowe, kiedy i symulatory, jakie oferują miłośnikom motoryzacji ingerencję w wszystek element samochodu. Wraz z poprawieniem się tego składnika rynku, do momentów świetności powraca seria Need for Speed. Obecnie nie zajmiemy się świetnym Shift, mizernym Carbonem czy dobrze komunikującym się Hot Pursuit od Cryteriona. Na tapetę weźmiemy i uznawaną za jakąś z najciekawszych odsłon całej sagi, czyli NFS U2.

Pierwszy raz styczność z NFS U2miałem w 2004 roku. Dawno to gra dotarła na półki sklepowe. Do jednej produkcji podszedłem z dystansem, bez większych zaufań. Sądziłem, że dostanę lekko zmodyfikowanego pierwszego Undergrounda, jednak moje myślenia zaprezentowały się mylne. Nowa wersja Need for Speed zupełnie mnie zachwyciła. Ponownie trafiliśmy do świata nocnych, nielegalnych wyścigów, tuningowanych samochodów, wielkich prędkości i drogich kobiet.

W zeszłej części nasz bohater był najczystszym kierowcą w Olimpic City. Niestety, nie wszystkim odpowiadał ten okres myśli i po kilku próbach, w rezultacie oponenci osiągnęli zaplanowany cel, eliminując go z biegów, przez co trafił na sześć miesięcy do szpitala. Teraz, za sprawą wiernych przyjaciół, dochodzi do Bayview , aby ponownie zanurzyć się w tło tunerów, pokazać, że ciągle jest najlepszy oraz przy okazji dokonać zemsty na Celebie, który zafundował mu też szybkie i duże „wakacje”. Oczywiście później bohater nie zostanie pozostawiony sam sobie. Nasze życia od początku wspiera Rachel Teller (w obecnej pracy Brooke Burke) dająca nam na wczesne chwile rozgrywki swojego Nissana 350z, by po zafundować pierwsze auto głównemu bohaterowi.

image

Jak wspomniałem w starym akapicie, niejaka Rachel funduje nam nasz pierwszy pojazd. Do wyboru otrzymujemy topowe modele tak wielkich marek, jak amerykański Ford, czy francuski Peugeot. W cenie na starcie wybieramy jeden spośród ośmiu samochodów, lepsze odblokowujemy wraz z biegami w grze. Każde auto opisane jest trzema statystykami: sterowanie, przyśpieszenie i prędkość maksymalna. Wraz z biegiem czasu te punkty możemy polepszyć poprzez tuning, a właśnie o tym fakcie przeczytacie później.

Need for Speed U2 oferuje trzydzieści licencjonowanych pojazdów. W salonach znajdziemy pojazdy produkowane seryjnie, na jakie być przeciętnego obywatela - na dowód Peugeot 206, Volkswagen Golf czy Vauxhall Corsa (w Europie traktowana jest nazwa Opel). Wraz ze zdobytymi osiągnięciami, odblokowywane są bardziej trudne auta. Próżno szukać tutaj takich wozów jak Ferrari, Lamborghini czy Pagani, ale pojawia się choćby nieśmiertelny Ford Mustang z towarzyszącym mu Pontiaciem GTO. Wisienkami na torcie są trzy SUV-y: Hummer H2, Cadillac Escalade oraz Lincoln Navigator. Istnieje w czym wybierać.

Każdy wehikuł zakłada się inaczej także nie istnieje toż rolą wyłącznie wcześniej wspomnianych współczynników. Wiele czasu spędziłem za kółkiem dwóch samochodów: Peugeota 206 i Mazdy RX-8. Mały hatchback z Francji dobrze się prowadził, jednak na zakrętach bardzo było czuć podsterowność. Japończyk nie wpadał ani w nadsterowność, ani w jej przeciwieństwo, jednak bardzo często był uślizg kół i auto tworzyło w wielki poślizg. SUVy za toż dużo ociężale wchodziły w zakręty, przez co wydawał cenny czas.

Need for Speed U2 jednoznacznie wiąże się fanom serii z najbardziej rozbudowanymi opcjami tuningu samochodów spośród wszystkich odsłon serii. Nasze auto możemy poprawić w czterech kategoriach: mechanika, lakiernictwo, gadżety oraz to, co tygryski lubią dużo – tuning wizualny. Każdej modernizacji wprowadzamy w specjalnych sklepach, które rozsiane są po całym mieście.

Rozpocznijmy od mechaniki. Tutaj usprawniamy osiągi oraz właściwości jezdne naszego pojazdu, jednak to nie wszystko. Twórcy umieścili też kilkoro alternatywy dla dobrych fanatyków tuningu, kiedy na dowód możliwość zmiany dźwięku wydechu naszego pojazdu. Całość podzielona istnieje na dziewięć segmentów, w jakich działamy modyfikacji: silnik, ECU, zawieszenie, transmisja, turbodoładowanie, opony, hamulce, środek ciężkości i podtlenek azotu zwany potocznie „nitro”. Każde ulepszenie podzielone jest na pakiety, i te odblokowujemy na parę sposobów, jak choćby poprzez zaliczanie kolejnych wyścigów czy odkrywanie nowych sklepów na terenie miasta. Oczywiście możemy też kupować poszczególne części, jeśli nie stać nas na wszystek zestaw.

image

Czym lecz istniałoby nasze auto bez odpowiedniego koloru, fluorescencyjnego grafitti czy naklejonych logosów sponsorów? NFS U2 oraz w ostatnich aspektach daje duże pole do popisu. Pomalować możemy łatwo każdą część pojazdu. Standardowo rozpoczniemy od całej karoserii, używając przez spoilery, felgi, a kończąc na jednych hamulcach! Wybór kolorów już nie powala, ale jeżeli weźmiemy pod opiekę, że wszystka barwa prezentuje w opcji standardowej oraz srebrnej i perłowej , to obecnie robi wrażenie. Gdy dobierzemy lakier przyjdzie chwila na dużo istotne ozdabianie naszej fury. Możemy subtelnie podkreślić linię karoserii lekkim wzorem, ale także pojechać na całość i przyozdobić samochód w znaczne, ciągnące się od maski po bagażnik płomienie, oraz jednocześnie wstawić gdzieniegdzie logo jakiejś firmy. Wszystkie rzeczy odblokowujemy w bliski sposób, jak sprawy mechaniczne.

Zanim przejdziemy do tuningu wizualnego, warto przyjrzeć się dostępnym do naszej dyspozycji gadżetom. Stanowi ich z groma, ale rozpocznijmy z początku. Do podrasowania naszego pojazdu oddano takie momenty, jak ludziom znane neony (te potrafimy zamontować w aż trzech miejscach - na podwoziu, pod grą dodatkowo w bagażniku), przyciemniane i kolorowe szyby, różne barwy świateł przednich czy hydraulikę. Twórcy jednak zdecydowali dać graczom więcej przyjemności i zastosowano więcej możliwość wyboru koloru oparów jakie daje nitro, doboru sprzętu audio czy dania podnoszonych do głowy drzwi kiedy w stylowych modelach Lamborghini. Ponadto możemy dobrać sobie nawet stylizację prędkościomierza! Ilość dostępnych detali poraża.

No zaś w rezultacie jesteśmy. Żaden tuner nie wybiera się w centrum bez porządnie „odpicowanego” samochodu. Tuning wizualny to wizytówka Undergrounda 2. Nawet Carbon z innowacyjnym Auto-Sculptem nie dorównuje starszemu bratu. Zaoferowano nam wielcy wachlarz elementów, które możemy ulokować w bliskim pojeździe. W magazynie zakupimy także takie jak zderzaki wysokie oraz tylne, wydechy, felgi, progi, spoilery czy lampy, ale również wloty powietrza, maski bądź fakty przygotowane z włókna węglowego. Wreszcie mamy możliwość stworzyć ważne i jedyne auto, które ukazywać się będzie wyśmienicie!

Need for Speed U2 to przede każdym wyścigi. Mimo dużego nacisku na tematy tuningu, w Undergroundzie 2 otrzymujemy sowitą porcję okazji na trasach Bayview, oraz ich klientów jest aż osiem. Powalczyć przyjdzie nam w takich kategoriach, jak Drift (pracowanie jak najdłuższych poślizgów, za jakie znajdujemy punkty), Sprint (przejazd z punktu I do B w jak najszybszym czasie), Circuit (tradycyjne parę okrążeń po ustalonej trasie) bądź Drag (krótki sprint, w jakim zmieniamy biegi i unikamy ruchu ulicznego), a oraz w kategoriach na punkt powyższych. Samą spośród takich modyfikacji jest URL (Underground Racing League), na jaki rozkłada się seria Circuitówwyścigów na zamkniętych torach, a podstawy są takie gdy w wyścigach F1 – za osiągniętą pozycję otrzymujemy określoną kwotę punktów, natomiast wygrywa ten, kto zdobędzie ich znacznie. Całkiem nowymi typami wyścigów są za to Street-X czy Showcase. W owym doskonałym ścigamy się po torach pierwotnie oddanych do driftu z niemożliwością użycia nitro, inny to przejazd w specjalnym terminie do określonego punktu, w jakim zdobywamy okładki magazynów bądź płyt DVD. Oczywiście możemy również powalczyć z kierowcami unoszącymi się bezpośrednio po mieście, więc musimy uciec, po wcześniejszym zatwierdzeniu wyzwania, na trasę trzystu metrów od przeciwnika.

Duża różnorodność ulicznych potyczek sprawia, że nie będziemy się nudzić. Za jakiś ukończony wyścig otrzymujemy określoną pulę pieniędzy, zaś w poszczególnych przypadkach także punkty prestiżu. Po zaliczeniu odpowiedniej dawce wyzwań, odblokowujemy inne pracy w interesach też nowe, do tej chwile niedostępne dzielnice miasta. Poziom trudności nie jest zanadto wymagający. Różnice pomiędzy trybem normalnym a dużym są praktycznie marginalne. Odpowiednio wyposażony samochód pozwoli nam wygrać wszystko, co znacznie, potrafi naprawdę pomóc, gdy popełnimy jakikolwiek błąd, gdy na dowód za szybkie wpadnięcie w określony zakręt i uderzenie o bandę.

Trasy w grze są atrakcyjne i szerokie. Od zatłoczonych miejskich ulic, przez całe autostrady, aż po kręte górskie serpentyny. Do ostatniego dochodzą także tory zamknięte do Driftu czy Street-X-ów. Duże miasto pozwala komputerowi wyznaczyć za wszystkim razem drugą drogę. Niektóre elementy się powtarzają, to naturalne, jednak jednak wskazany jest nowy odcinek Baywiev, niż we wcześniejszych wyścigach. Niestety, jeśli chodzi o wcześniej wspomniane tory zamknięte, to już nie jest właśnie kolorowo. Przez całą rozgrywkę otrzymujemy cztery, może pięć różnych lokacji. Po przejechaniu dziesiąty raz tych jednych naturalnych i zakrętów, gracz czuje znużenie i liczy poczucie, że musi „odbębnić” jeszcze jedno okrążenie jako wielką konieczność.

Na indywidualny koniec wspomnę o ruchu ulicznym występującym podczas swobodnego podejmowania się po mieście, lecz także jak się ścigamy. Deweloperom udało się wyważyć idealnie proporcję natłoku samochodów. Niestety są one rzadkością, ale także nie stanowi ich zbyt bardzo. Krótko mówiąc, powinien się uważać na uwag, a czasami można spokojnie odetchnąć.

Postęp grafiki w współczesnych etapach jest bardzo duży. Gry, które są zaledwie rok, zazwyczaj już nie dorastają swym następcom do pięt - jedynie takie produkcje jak Crysis zachowują długowieczność. Need for Speed U2 ukazał się w 2004 roku i wartość grafiki może razić w oczy. Słabe tekstury z konkretnymi pikselami, tragiczne modele samochód NPC, i do ostatniego brak możliwości stawiania na szerokokątnych monitorach sprawia, że gracze młodej daty mogą uwolnić się od gry obecnie na https://nfsdownload.com/need-for-speed-ii-download-1997/ starcie. Dla kobiet wyjadaczy wystarczy jednak kilka minut życia z produkcją, aby ponownie zachwycać się widokami Baywiev, czy ztuningowanych pojazdów. Te elementy określają się niezwykle dobrze, jeśli weźmiemy pod opiekę rok, w którym powstały.

image

O cutscenkach możecie stracić. W zmian dostajemy przerywniki stylizowane na kartki komiksu, a wszystko przygotowane stanowi w ruchu kolorowych obrazów z odrobiną realizmu. Przekazywane akcje są nie bardzo skromne i wszystkich, którzy szukają dobrego przedstawienia fabuły, czeka spory zawód, ale nie o akcję w „ścigałkach” przecież chodzi.

Gra w sztukach Electronic Arts to wyrób z najszerszej półki. W NFS-ie sprzed sześciu lat znajdziemy jakiś trzydziestu licencjonowanych utworów, w jakich wszystek znajdzie coś dla siebie. Autorze nie zdecydowali się na poszczególny ważny styl muzyczny. Nasze głośniki zagrają zarówno alternatywny rock czy rap, kiedy i trance. Obecność takich artystów jak Snoop Dogg, Xzibit oraz Paul Van Dyk mówi sama za siebie.

Need for Speed Underground 2, mimo już sześciu lat na karku, dalej zachwyca. Pokazuje plecy młodszym braciom, jak Most Wanted czy Carbon, a pomimo tego że, że ząb czasu stworzył swoje, przede ludziom w spraw graficznej. Całość jednak ratuje fenomenalny gameplay oraz rozbudowany świat, a jeszcze nieograniczone możliwości tuningu naszych pojazdów. EA Polska sprzedaje grę w sumie czterdziestu przyjemnych oraz moim przekonaniem, mimo dobrej jakości, istnieje wtedy cena zawyżona, szczególnie, iż nie ma wersji polskiej. Jednak szczerze namawiam Was do przekazania ostatnich pieniędzy na tę pracę, bo zapewni wam dużo frajdy i pochłonie niejedną godzinę czasu wolnego, oraz także nie ma kłopotu z zastrzeżeniami sprzętowymi. Naprawdę warto.